ADATA SSD XPG SX7000

ADATA SSD XPG SX7000

ADATA Technology, wiodący producent wysokiej jakości modułów pamięci DRAM i produktów NAND flash, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek modelu SX7000 SSD jako części rozwijającej się serii dla graczy. SX7000 używa formatu M.2 2280 i ostrożnie zapakowanej pamięci flash 3D TLC NAND wraz z kontrolerem SMI. SX7000 komunikuje się z płytą główną przez interfejs PCI Express 3.0 x 4 i jest zgodny z NVMe 1.2. Zapewnia szybkość odczytu na poziomie 1800 MB/s i szybkość zapisu ? 850MB/s, a także wskaźnik IOPS na poziomie 130/140K. SX7000 jest dostępny w następujących pojemnościach: 128GB, 256GB, 512GB i 1TB. Ta różnorodność, możliwa dzięki elastyczności pamięci 3D NAND, gwarantuje klientowi duże możliwości wyboru w zależności od potrzeb  i budżetu.

Rozwija wysokowydajne, nisko-profilowane opcje dla graczy i entuzjastów gier

Superszybki PCIe 3×4 M.2 dla szerszej grupy odbiorców

 

Tak samo, jak wcześniejszy model XPG SX8000, także model SX7000 łączy się z komputerem czy notebookiem przez M.2 2280 (typu ?low-profile?) i przesyła dane przez czterokanałowy PCI Express 3.0. Używa przy tym pamięci 3D TLC NAND skrupulatnie dostosowanej do standardów ADATA. Dla wielu użytkowników czyni go to bardziej przystępnym artykułem pierwszego zakupu typu M.2 w  porównaniu z SX8000, który ma w sobie pamięć 3D MLC NAND. Z protokołem NVMe 1.2, nowy dysk znacznie wyprzedza technologicznie dyski SATA SSD i oczywiście dyski twarde. Szybkość odczytu wynosi tu 1800 MB/2, a szybkość zapisu 850 MB/s. Taka szybkość to 10-krotność możliwości , jakie oferują w tym zakresie dyski HDD. Jednoznacznie wnioski wyciągniemy też porównując te  dwie wielkości z typową dla dysków SSD szybkością 500 MB/s. Wskaźniki IOPS też są tu co najmniej 40% wyższe niż te dla dysków SATA SSD. SX7000 jest idealnym szybko uruchamiającym się narzędziem dla klientów pierwszego zakupu. Jego konstrukcja sprawia, że odpala się w kilka sekund. Jako narzędzie przechowywania dysk oferuje stosunkowo krótki czas załadunku dla gier i innych aplikacji.

Wszystkie zalety pamięci 3D NAND w nisko-profilowanym, efektywnym dysku

Dyski SSD z M.2 nie tylko mają przewagę nad dyskami SATA, jeśli chodzi o wydajność. Znacznie efektywniej gospodarują także pobieraną mocą i zajmują dużo mniej miejsca. W notebookach zużywają mniej baterii, zapewniając jej dłuższy ?żywot?. Pamięć NAND 3D używana w SX7000 jest bardziej niezawodna, szybsza i trwalsza niż NAND 2D.  SX7000 ma sprawdzony i testowany w skrajnych warunkach wskaźnik MTBF (średni czas pomiędzy awariami). Wynosi on tu 2 miliony godzin, o 25% więcej niż w przypadku dysków NAND 2D.

Kompletny zestaw funkcji wspomagających wydajność

Firmware SX7000 jest zbudowany podobnie, jak firmware SX8000. Technologia SLC Caching pozwala urządzeniu na przyspieszenie działania dzięki wejściu w tryb pseudo SLC podczas zachowywania dużej liczby danych. Bufor pamięci DRAM pomaga utrzymać spójną przepustowość, podczas gdy LDPC ECC (kontrola parzystości przy małej gęstości) zapobiega uszkodzeniu danych, a Data Shaping równomiernie dystrybuuje zadania w ramach komórek pamięci, by nie dopuścić do ich przedwczesnego zużycia. Opisany tu pakiet wydajnościowy objęty jest 5-letnią gwarancją.

Krótko o XPG

Xtream Performance Gear (XPG) to technologia ADATA oferująca wysoko wydajnościowy hardware PC. Produkty XPG wyróżniają się tym, że zdały rygorystyczny test ADATA + Testing Methodology potwierdzający fakt spełnienia przez nie najwyższych standardów w zakresie stabilności i wydajności. XPG dosłownie zabiera graczy, entuzjastów gier i overclockerów we wspaniałą podróż odbywającą się ?na pełnym gazie?. Linia XPG stosuje zaawansowane techniki, a jej wyróżniające się elegancją i wydajnością produkty zdobywają prestiżowe nagrody na całym świecie. Jako przykład można wymienić ?Good Design Award? otrzymaną w Japonii czy taiwańską ?Excellence Gold Award?. ADATA XPG to uznana przez światowej klasy graczy i overclockerów linia. Produktów tych bardzo chętnie używają oni jako elementu warunkującego odniesienie zwycięstwa.Dodaj komentarz